An. Geg 21st, 2024

Atsiranda atvejų, kuomet siūlomai pozicijai darbdavys negali pasiūlyti konkurencingo atlyginimo. Dėl šios priežasties darbuotojų paieška kartais gali skatinti ieškoti darbuotojų su mažesnėmis kompetencijomis, bet šiuo atveju vertėtų užsiauginti darbuotojus patiems. Darbuotojų mokymas ir tobulėjimas yra labai svarbus organizacijos veiklos aspektas, kuris padeda gerinti darbuotojų gebėjimus ir kompetencijas, didina jų produktyvumą ir padeda išlaikyti konkurencingumą bei pranašumą rinkoje. Straipsnyje pateikiami keli patarimai, kaip skatinti darbuotojų norą tobulėti ir mokytis.

Vertėtų kurti ir planuoti mokymosi ir augimo programas. Parengę struktūrizuotą mokymo programą, galėsite padėti darbuotojams pasiekti pageidaujamą mokymosi rezultatą. Šiuose planuose turite apibrėžti, kokios temos bus aptariamos, kiek laiko bus skiriama, kokius įrankius naudosite, kokie tikslai bus pasiekti ir kaip bus vertinami pažangos rodikliai. Taip pat vertėtų apmastyti, kur darbuotojai galėtų augti ir ko jiems reikėtų, norint pasiekti tam tikras pozicijas. Darbuotojų paieška turėtų padėti išsigryninti, kokias pozicijas galima būtų pasiūlyti atitinkamiems kandidatams.

Suteikite galimybes patiems darbuotojams būti unikaliais ir siūlyti idėjas. Apgalvokite suteikti darbuotojams galimybę dalyvauti mokymo programose, kurios yra susijusios su jų sritimi arba jų karjeros tikslais. Tai gali būti mokymosi kursai, seminarai, konferencijos, el. mokymai arba tiesiog specializuoti žurnalai. Taip pat ugdykite darbuotojų kūrybiškumą ir priimkite jų įžvalgas, kritiką ar pasiūlymus.

Palaikykite pačių darbuotojų savarankiškumą. Svarbu skatinti darbuotojų savarankiškumą ir iniciatyvą mokantis. Jie turėtų turėti galimybę savarankiškai mokytis, ugdyti lyderystę, pateikti savo idėjas ir teikti rekomendacijas. Taip pat suteikite grįžtamąją informaciją apie jų darbą ir pasiekimus, kad jie žinotų, ką reikia patobulinti ir kurie įgūdžiai jau yra išugdyti.

Darbuotojų paieška ir jos metu vykdoma analizė dažnai gali padėti išgryninti kokių įgūdžių labiausiai trūksta organizacijos veikloje. Vertėtų nepamiršti, kad svarbu ne tik darbuotojams suteikti galimybę mokytis, būti savarankiškiems, augti, bet ir pasitelkti vertybinį pagrindą. Taip pat patys vadovai turėtų rodyti pavyzdį, kad mokymasis ir tobulėjimas yra svarbūs organizacijos augimui. Jie taip pat turėtų dalyvauti mokymo programose ir įtraukti save į darbuotojų mokymo procesą.

Daugiau apie darbuotojų paiešką galite sužinoti čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska