An. Geg 21st, 2024

Saulės elektrinių inverteriai – prietaisai, dėl kurių jūsų patalpose būna pagaminta elektra iš saulės energijos. Jie dar dažnai vadinami įtampos keitikliais. Kiekvienai fotovoltinei saulės energijos sistemai, skirtai naudoti su buitine elektra, reikalingas metodas, kuris leidžia nuolatinės srovės energiją (iš saulės modulių) paversti į kintamosios srovės energiją (elektrai namuose). Būtent tai ir atlieka inverteriai.

Kaip veikia inverteriai?

Pagrindinė jų funkcija yra priimti nuolatinės srovės įvestį ir paversti ją kintamąja energija. Inverteriai taip pat yra laikomi pagrindinėmis jungtimis tarp saulės modulių ir elektros paskirstymo skydo namuose. Šiuolaikiniuose inverteriuose yra jungiklių, kurie gali prijungti arba atjungti jūsų saulės energijos sistemą nuo namų elektros tinklo ir pateikti išsamią informaciją jums apie sistemą. Tačiau šie prietaisai nėra įkrovimo valdikliai. Pastarieji tiksliai valdo elektros įvestį ir paskirsto jį akumuliatoriams ar visai elektros sistemai namuose. Tiek vieni, tiek kiti prietaisai parduodami saulės elektrinių komplektuose.

Kodėl šie prietaisai vadinami įtampos keitikliais?

Seniau buitiniai elektros prietaisai veikė ne kintamąja, o nuolatine srove. Naujai sukurti, masyvūs elektros generatoriai pradėjo efektyviau gaminti kintamosios, o ne nuolatinės srovės energiją. Įtampos keitikliai tapo būtini, siekiant kintamosios srovės energiją pakeisti į nuolatinės srovės energiją.

Laikui bėgant įvairūs buitiniai prietaisai nuo nuolatinės srovės perėjo prie kintamosios. Buvo nustatyta, kad reikalingas prietaisas, kuris sukeis sroves, pakeičiant laidų jungtis. Taip atsirado inverteris. Šiais laikais modernūs inverteriai puikiai pasitarnauja saulės energijos gamyboje. Dabar jau galima įsigyti ir išmanius inverterius, kas leistų saulės elektrinės darbą stebėti tiesiog internetu.

Kur galima įsigyti inverterius?

Įsigyti inverterius, kaip ir bet kokias kitas saulės elektrinės dalis, reikia tik specializuotose parduotuvėse. Paprastai, perkant visą komplektą – jūs gaunate visas reikiamas dalis saulės elektrinei. Kvalifikuoti darbuotojai gali sumontuoti saulės elektrinę jūsų namuose. Jei vis tik norite įsigyti atskirai – inverterius reikėtų rinktis labai atidžiai, atsižvelgiant į savo elektrinės galią ir net pastato stogą. Svarbu gerai perskaityti visas pasirinktos prekės specifikacijas ir reikalui esant pasikonsultuoti su specialistais.