Pr. Geg 20th, 2024

Plaukimas baidarėmis yra puiki sporto šaka, kurią gali išmokti bet kuris pradedantysis. Kaip ir važiuojant dviračiu, jį pasiimti gana paprasta. Po kelių valandų laimingai irkluosite. Yra tiek daug skirtingų baidarių rūšių – nuo plaukimo Žeimena ar kitos upės gana ramiame vandenyje iki plaukimo jūra.

Nesvarbu, ar norite plaukioti baidarėmis Lietuvoje, Žeimena ar kita upe, ar plaukti baidarėmis geriausiose pasaulio vietose, prieš leisdamiesi į savo nuotykius turėsite turėti gerų pagrindinių įgūdžių.

Kaip dalis mūsų plaukimo baidarėmis pradedantiesiems serijos, pateikiame dešimt geriausių patarimų, kuriuos kiekvienas baidarininkas turėtų žinoti prieš pirmą kartą įlipdamas į vandenį.

  1. Pasirūpinkite ne tik baidarių nuoma, bet ir pamoka.

Patarimas numeris vienas, gaukite sau baidarių pamoką. Galbūt nemanote, kad jums to reikia. Kaip sunku gali būti irkluoti baidarę, tiesa? Tai nėra raketų mokslas, bet pirmą pusvalandį galite irkluoti ratu be tinkamo instruktavimo. Sugaišite daug mažiau laiko ir išmoksite irkluoti bei atsigauti po apvirtimo.

Plaukimo baidarėmis pamokos nėra brangios, todėl, kad plaukimas Žeimena ar kita upe praeitų sklandžiai, nepagailėkite kelių ar keliolikos eurų nuotaikingai pamokai.

  • Apsirenkite pagal vandenį, o ne pagal orą.

Baidarių nuoma ir plaukimas baidarėmis vyksta visus metus. Tačiau net vasarą lietuviški orai gali pateikti siurprizų, tad neatsipalaiduokite. Gali būti karšta saulėta diena, todėl plaukdami baidarėmis susigundysite dėvėti šortus ir marškinėlius. Tačiau vandens temperatūra gali būti labai šalta.

Dėvėkite drabužius, atitinkančius vandens, o ne oro temperatūrą. Jei įkrisite (tai nėra visiškai tikėtina), džiaugsitės, kad dėvėjote hidrokostiumą, plaukimo baidarėmis pirštines ir neperšlampamus drabužius, o ne vasarinius drabužius.

  • Pasirinkite gerą maršrutą.

Baidarių nuoma pradedantiesiems turi dar vieną rekomendaciją: atidžiai planuokite, kur ir kiek plauksite. Jeigu norite gero maršruto, plaukimas Žeimena gali būti kaip tik jums. Tai yra puiki upė tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems baidarininkams.

Įvertinkite, kiek laiko norite praleisti plaukime. Jeigu tai darote pirmą kartą, kad nepervargtumėte, rekomenduojami pusės dienos plaukimai su poilsio stotelėmis atsikvėpti ir užkąsti.