Tr. Lie 24th, 2024

Kiekvienas, kuris užsiima lytiniais santykiais, privalo žinoti, kas yra prezervatyvai ir kam jie naudojami. Prezervatyvai puikiai apsaugo nuo nėštumo ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Jei laikysitės instrukcijų ir naudosite juos kiekvieną kartą, kai užsiimate vaginaliniu, analiniu ar oraliniu intymumo metu, tikimybė pastoti arba užsikrėsti įvairiomis ligomis bus minimaliausia.

Kas yra prezervatyvas?

Prezervatyvai yra ploni, tampri maišeliai, kuriuos nešioja vyrai ant varpos lytinio akto metu. Prezervatyvai puikiai apsaugo tiek nuo nėštumo, tiek nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Juos lengva naudoti ir lengva gauti. Prezervatyvai kaina ir įsigijimas tikrai yra paprastas ir prieinamas kiekvienam.

Kiek veiksmingi prezervatyvai nuo nėštumo?

Jei prezervatyvus naudojate nepriekaištingai kiekvieną kartą, kai turite lytinių santykių, jie 98% veiksmingi užkertant kelią nėštumui. Tačiau žmonės nėra linkę saugotis kiekvieną kartą, todėl realiame gyvenime prezervatyvai yra veiksmingi apie 87% – tai reiškia, kad maždaug 13 iš 100 žmonių, naudojančių prezervatyvus kaip vienintelį kontracepcijos metodą, kasmet pastoja. Kuo dažniau kiekvieną kartą naudosite prezervatyvus, tuo geriau jie veiks. Tačiau yra nedidelė tikimybė, kad pastosite, net jei visada naudosite juos tinkamai.

Kaip padaryti prezervatyvus veiksmingesnius?

Geriausias būdas užtikrinti, kad prezervatyvai veiktų kuo geriau – teisingai juos naudoti kiekvieną kartą, kai užsiimate vaginaliniu, oraliniu ir analiniu seksu. Tai reiškia, kad dėvėkite jį visą laiką, nuo akto pradžios iki pabaigos. Įsitikinkite, kad prezervatyvas užvyniotas ant varpos tinkamu būdu, prieš pradėdami kontaktuoti su lytiniu organu. Prezervatyvų ir kitos kontracepcijos priemonės (pvz., piliulės , spiralė) naudojimas yra puikus būdas papildomai apsisaugoti nuo nėštumo ir apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Jūs neturėtumėte dėvėti dviejų prezervatyvų vienu metu arba naudoti prezervatyvą, nešiojamą ant varpos kartu su  vidiniu prezervatyvu. Prezervatyvai skirti naudoti vieni, o padvigubėjus, gali padidėti plyšimo tikimybė. Taigi geriausia vienu metu naudoti tik vieną prezervatyvą – jei jį naudojate teisingai, vienas prezervatyvas yra visa reikalinga apsauga. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų prezervatyvų galiojimo laikas nepasibaigęs, patikrindami datą ant pakuotės ar dėžutės.

Prezervatyvai.net parduotuvę Vilniuje rasite adresu: P. Lukšio g. 2