Tr. Lie 24th, 2024

Atsižvelgiant į plaukų dažymo populiarumą pasaulyje, būtina suprasti toksiškumą ir riziką, susijusią su cheminių medžiagų naudojimu ant plaukų. Plaukų dažai pagal jų cheminę sudėtį ir sudedamąsias dalis skirstomi į oksidacinius ir neoksidacinius. Moterims, kurios savo plaukus įpratusios patikėti grožio profesionalams gali būti sunku pačioms išsirinkti plaukų dažus ar kitą profesionalią plaukų kosmetiką. Natūralu, kad daug klausimų kyla dėl plaukų dažymo ir jų priežiūros. Kaip išsirinkti plaukų dažus, kad plaukai atrodytų nuostabiai ir nebūtų sugadinti? Kokia profesionali plaukų kosmetika tinkamiausia kiekvienai?

Kokie dažai nesugadins plaukų net dažant namuose?

Šiuolaikiniai plaukų dažai skirstomi į oksidacinius arba neoksidacinius, o jų spalvos patvarumas pagal sudėtį įvardijamas kaip laikinas (8–12 plovimų), pusiau ilgalaikis (∼ 24 plovimai) arba nuolatinis (kol plaukai ataugs. Kalbant apie cheminę sudėtį, oksidaciniai plaukų dažai dažnai vadinami nuolatiniais arba pusiau ilgalaikiais, o neoksidaciniai plaukų dažai laikomi laikinais arba pusiau ilgalaikiais. Neoksidaciniai junginiai naudojami laikinuosiuose ir pusiau ilgalaikiuose plaukų dažuose, kurie naudojami tiesioginiam natūralių plaukų dažymui. Oksidaciniai dažai buvo pradėti naudoti kaip ilgalaikiai plaukų dažai XIX amžiaus pabaigoje, o po 1970 m. smarkiai išaugo jų populiarumas. Galima teigti, kad pasaulinėje plaukų dažų rinkoje šiuo metu dominuoja įvairūs nauji nuolatiniai oksidaciniai cheminiai plaukų dažai. 

Kodėl reikia rinktis profesionalius plaukų dažus?

Nors daugelis plaukų dažuose esančių junginių laikomi saugiais naudotojams, yra prieštaringų duomenų apie daugybę plaukų dažų, dėl to reikia rinktis tik profesionalias priemones, kad nebūtų pažeidžiama galvos odos būklė ir patys plaukai. Naudojant neprofesionalių plaukų dažuose esančias chemines medžiagas kaip žaliavas plaukų dažams gaminti, gali atsirasti kitų teršalų, galinčių sukelti toksiškumą, ir padidėti kancerogenezės rizika. Grožio specialistai kokybiškus plaukų dažus rekomenduoja rinktis tik pasikonsultavus su kirpėja. Profesionaliuose dažuose yra natūralių aliejų, vitaminų, amino rūgščių, kurios aprūpina plaukus visomis reikalingomis medžiagomis. Plaukų dažų kremas turi būti praturtintas natūraliu argano aliejumi ir Keratin-V, kurie atkurs jūsų plaukų struktūrą, plaukai bus glotnūs ir sveiki, o pagrindinė profesioanlų plaukų dažų savybė – ilgiau išliekančios spalvos plaukai.