Tr. Lie 24th, 2024

Apie mirtį kalbėti nėra lengva. Taip jau yra, kad kasdien, net kiekvieną akimirką kažkas miršta, o kažkuriam pasaulio krašte gimsta gyvybė. Pasiekėme pasaulyje aštuonių milijardų gyventojų skaičių ir jis vis auga. Bet mirtis žmogui vis tiek yra neišvengiama. Dar nėra išrasto būdo gyventi amžinai. Žinoma, kai kas to labai norėtų ir galbūt mokslininkai dirba šiuo klausimu, bet yra kaip yra.

Bėgant dienoms vis sužinome apie užklupusią mirtį. Ji visada ateina nelauktai ir netikėtai. Dažniausiai tada, kai to mažiausiai tikimės ar esame šiai žiniai nepasiruošę. Kaži ar galima ir pasiruošus tokią skaudžią naujieną priimti. Mirtis yra skaudi. Ypač tai mus paliečia, kai sužinome apie artimųjų netektį. Tuomet tenka ne tik išgyventi skaudulius, bet taip pat ir rūpintis laidotuvėmis. Jų organizavimą galima patikėti įmonėms, dirbančioms tokį darbą, arba viską spręsti patiems. Laidotuvių organizavimas susideda ir keleto punktų:

  • Turi būti įvykdytas mirties fakto konstatavimas bei įregistravimas.
  • Mirusiojo kūno paruošimas laidotuvėms.
  • Vienas svarbiausių žingsnių – dokumentacija, susijusi su laidojimo vieta. Tuo turite pasirūpinti iš anksto. Žinokite, jog kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę į vietą kapinėse. Dėl galimybės palaikus laidoti kapinėse Jums reikia kreiptis į savivaldybę arba seniūniją, pateikiant rašytinį prašymą ir kartu su savimi turėti mirties liudijimą. Jei kūnas bus kremuojamas, tuomet dėl mirusiojo kremavimo reikėtų susisiekti su krematoriumu, kuris gali būti tiek įsikūręs Lietuvoje, tiek ir kaimynystėje esančioje Lenkijoje arba Latvijoje.
  • Galiausiai laukia šarvojimo salės paieškos ir pasirinkimas bei kitų su laidojimu susijusių reikmenų įsigijimas. Laidotuvėms bus reikalingas karstas arba urna, jeigu kūnas bus kremuotas bei velioniui skirti drabužiai. Pagal poreikį rinkitės ir žvakes, gėles ar vainikus. Šiuos klausimus taip pat gali išspręsi laidotuvių organizatorius. Tuo užsiimanti įmonės tikrai žino ir gali patarti kur ir kokios šarvojimo salės egzistuoja bei suteiks visą informaciją, susijusią su laidotuvėmis.
  • Dar vienas nesmagus žingsnis bus artimųjų informavimas apie artimojo mirtį. Tai geriausia atlikti, kai jau žinosite tikslesnę informaciją apie numatytą šermenų ir laidotuvių vietą, laiką bei kitus niuansus.