Pr. Bir 24th, 2024

Polikarbonato plokštė – tai tvirto plastiko, permatomas arba nepermatomas lakštas, kuris pasižymi atsparumu įvairiems cheminiams preparatams ir sugeria mažai drėgmės. Dėl daugybės gerų savybių plokštės pritaikytos naudoti įvairiose srityse, pakeisdamos stiklą, akrilą ir kitas medžiagas.

Polikarbonato plokštes rekomenduojama patogiai įsigyti internetu, tokiose parduotuvėse, kaip https://e-heliopolis.lt. Čia suteikiamos ir profesionalios konsultacijos.

Kokiais tikslais galima naudoti polikarbonato plokštes?

✔  Biurų, kambarių ar kitų patalpų atskyrimui

Polikarbonato plokštė sveria nedaug, todėl ją galima nesunkiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Galima pritaikyti ratukus, rankenas ir taip turėti kuo puikiausią pertvarą darbo ar namų erdvėje, kada reikia privatumo.

 ✔ Apsauginių akinių gamybai

Polikarbonatas pasižymi atsparumu smūgiams ir cheminėms medžiagoms. Taip pat medžiaga yra puikus antipirenas, todėl iš jos dažnai gaminami apsauginiai akiniai. Tokie akiniai pakankamai ploni, patogūs, netrukdo matomumui ir tuo pačiu suteikia apsaugą nuo įvairių aplinkos veiksnių.

✔  Apsaugai nuo kulkų

Kai montuojamas neperšaunamas stiklas, rekomenduojama tarp stiklo sluoksnių pridėti ir polikarbonato lakštų, nes tai suteikia papildomą saugumą. Taip galima apsisaugoti nuo kulkų. Dėl šios priežasties iš polikarbonato plokščių dažnai gaminami ir riaušų skydai.

✔  Elektronikos gamybai

Polikarbonatas yra lengvas ir patvarus, todėl labai dažnai pasirenkamas gaminant įvairius elektronikos prietaisus, pavyzdžiui, išmaniuosius telefonus ar kompiuterius. Praktiškai visi elektronikos prietaisai yra jautrūs smūgiams, o polikarbonatas padeda išvengti tokių pažeidimų. Seniau iš šios medžiagos buvo gaminami CD ir DVD diskai.

✔  Automobilių dalių gamybai

Polikarbonatas yra atsparus karščiui ir cheminiams preparatams, todėl iš jo gaminama nemažai įvairių automobilių dalių. Tai transporto priemonės durų rankenos, priekinių žibintų gaubtai, radiatorių grotelės ir kita.

✔  Statybų sektoriuje

Polikarbonato plokštė yra daugiau nei 200 kartų stipresnė už stiklą, todėl ji kuo puikiausiai pasitarnauja, kaip stiklo pakaitalas. Polikarbonatas taip pat yra lengviau formuojama medžiaga nei kitos. Dėl patvarumo šios plokštės labai dažnai pasirenkamos stoglangių, terasų ir pavėsinių stogų gamybai. Polikarbonatas pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis ir gali padėti sumažinti pastatų energijos sąnaudas.

✔  Sodininkystės srityje

Polikarbonatas pasižymi atsparumu UV spinduliams ir geru šviesos pralaidumu, todėl iš šios medžiagos dažnai gaminami šiltnamiai. Jame esantys augalai gauna pakankamai šviesos ir šilumos ir tuo pačiu yra apsaugomi nuo žalingų saulės spindulių.