An. Geg 21st, 2024

Kelionė į Baltijos laukymių širdį, kur neprijaukinta „Land Rover Defender“ dvasia gali plazdėti nevaržoma. Tokiame įtaigiame renginyje, vykusiame lietuviško raižyto reljefo aplinkoje, vairavimo entuziastai ir žiniasklaidos atstovai leidosi į nepamirštamą meistriškumo bekelėje ir nesuvaidintų emocijų tyrinėjimą.

Vadovaujant Didžiosios Britanijos automobilių gamintojo „Land Rover“ atstovams, šis nepaprastas nuotykis leido dalyviams iš arti susipažinti su legendinėmis visureigio „Defender“ galimybėmis. Tačiau ši patirtis buvo ne tik galios demonstravimas, bet ir atradimų jauduliu persmelkta žmogaus dvasios šventė.

„Defender“ automobilių kolona brido pirmyn per pamirštų takų ir paslėptų lobių žemes. Jai vadovavo ir profesionalius patarimus žarstė sertifikuotas „Land Rover“ vairavimo instruktorius, lenktynininkas Karolis Raišys. Kartu jie yrėsi molingu dirvožemiu ir purvo pilnomis vėžėmis, įveikdami kliūtis, kurios sustabdytų tam nepritaikytus automobilius.

Tačiau „Defender“ modeliui jokia kliūtis nebuvo per didelė. Visų varomų ratų pavara su tarpašinio diferencialo blokavimo sistema leido lengvai įveikti negailestingą reljefą, su nesudrebinamu pasitikėjimu automobilio galimybėmis kertant upelius ir įkopiant į stačias įkalnes. Kol vairuotojai mynė nukritusias šakas ir ropštėsi akmenuotais keliukais, „Defender“ įdiegta „Terrain Response 2“ sistema užtikrino neprilygstamas valdymo ir prisitaikymo prie situacijos galimybes.

Tačiau bekelės nuotykių jaudulyje taip pat tvyrojo ir Dakaro ralio dvasia – renginio, kuris yra drąsos ir atsparumo sinonimas. Įkvėpti Saudo Arabijos smėlio, dalyviai lenktyniavo su laiku ir gamta, kildami ne smėlio, o purvo kalvomis. Čia, Lietuvos širdyje, jie patyrė greičio jaudulį ir sunkumų įveikimo triumfą.

Įsimintina kelionė buvo ne vien tik bekelės užkariavimas, bet ir daugybės kitų arabiškų malonumų šventė. Nuo arabiškos kavos aromato iki arbatos virimo ritualo – kiekviena akimirka buvo apvilkta turtingu Artimųjų Rytų kultūros gobelenu. O dienai einant į pabaigą, dalyviai rinkosi prabangiai vakarienei, mėgaudamiesi dykumos skoniais po Lietuvos dangumi.

Galų gale tai buvo daugiau nei tik ekskursija bekelėje. Tai buvo amžinos nuotykių dvasios liudijimas. Tiems, kurie išdrįso nukrypti nuo praminto kelio, „Defender“ pasiūlė ne tik transportą, bet ir atvėrė vartus į neapsakomas galimybes ir nepamirštamus prisiminimus.

Apie „Defender“

„Defender“ siekia neįmanomų dalykų. Kiekvienas „Defender“ šeimos narys yra kryptingai suprojektuotas, itin norimas ir labai patvarus. Tai tarsi šiuolaikinis herojus, gerbiantis praeitį, bet kartu numatantis ateitį.

Galimi 90, 110 ir 130 kėbulų tipai, iki aštuonių sėdimų vietų, kiekvienas iš jų yra savotiškai charizmatiškas.

Įgyvendinant tvarumo kupiną šiuolaikinės prabangos viziją, „Defender 110“ galima įsigyti kaip elektrinį hibridinį automobilį.

„Defender Hard Top“ yra nuoroda į verslo pasaulį, o 90 ir 110 kėbulo tipai užtikrina profesionaliam naudojimui reikalingą pajėgumą.

Nuo 1948 m. tapęs laisvės simboliu, „Defender“ remia humanitarinę ir gamtosaugos veiklą kartu su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimu ir „Tusk Trust“.

„Defender“ yra dalis „Land Rover“ – tai pasitikėjimo ženklas, sukurtas remiantis 75 metų patirtimi technologijų srityje ir pirmaujančiomis pasaulyje bekelės galimybėmis.

„Defender“ yra sukurtas ir sukonstruotas Jungtinėje Karalystėje ir parduodamas 121 šalyje. Jis priklauso JLR prekių ženklų grupei kartu su „Range Rover“, „Discovery“ ir „Jaguar“.