Pr. Bir 24th, 2024

Jei ūkininkavimo pramonėje esate naujokas, efektyvus žolės pjovimas gali atrodyti kaip gana sudėtinga užduotis. Tai padarysite tik pasirinkę tinkamą šienapjovę ir atsižvelgę į daugybę kitų veiksnių. Gera žinia ta, kad naudojant tinkamus patarimus ir įrankius, tai tikrai bus sklandus ir efektyvus procesas, dėl kurio jūsų gyvuliai mėgausis aukštos kokybės pašaru.

Dalinamės praktiniais patarimais: nuo šienapjovės pasirinkimo iki oro sąlygų ir dar daugiau!

Atidžiai pasirinkite tinkamą įrangą

Norint gauti aukštos kokybės šieną, labai svarbu pasirinkti tinkamą įrangą. Pasirinkite patyrusius pardavėjus, kurie siūlo daugybę pašaro ruošimo mašinų ir jų priedų, skirtų visų dydžių ūkininkų poreikiams patenkinti. Tinkamos šienapjovės, preso ar kitos įrangos pasirinkimas gali padėti pagerinti efektyvumą ir bendrą šieno kokybę.

Šieno pjovimas turi būti atliekamas tinkamu laiku

Šieno pjovimo laikas yra labai svarbus siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės šieną. Idealus laikas pjauti žolę yra ankstyvoje žydėjimo stadijoje. Per ilgai laukiant nupjauti žolę, gali sumažėti maistinė vertė ir padidėti pelėsių atsiradimo rizika. Pjaudami tinkamu laiku, galite maksimaliai padidinti šieno derlių ir jo maistinę vertę.

Naudojant šienapjovę, sureguliuokite įrenginio aukštį

Dar vienas esminis veiksnys rūpinantis pašaru yra žolės pjovimo mašinos aukštis. Labai svarbu teisingai sureguliuoti šienapjovės aukštį, atsižvelgiant į žolės tipą ir augimo sąlygas. Paprastai įrenginį turėtumėte nustatyti taip, kad jis pjautų nuo 6 iki 8 cm. virš žemės. Šis aukštis leidžia tinkamai nuimti pašarą, o augalijai optimaliai ataugti.

Pjaudami šieną, atsižvelkite į oro sąlygas

Oro sąlygos atlieka svarbų vaidmenį ūkininkaujant, tame tarpe, ir šienaujant. Būtina atsižvelgti į orų prognozes ir vengti šienavimo, kai žolė yra per šlapia arba per sausa. Pjaunant šlapiomis sąlygomis, gali sugesti ir padidėti pelėsio atsiradimo rizika, o pjaunant per sausomis sąlygomis šienas gali būti trapus ir prastos kokybės.

Akivaizdu: kokybiškos šienapjovės ir praktiniai įgūdžiai yra svarbi ūkininkavimo dalis. Tikimės, kad šie patarimai bus naudingi ir šienavimas praeis sklandžiai, o Jūsų gyvuliai gaus aukščiausios kokybės šieną kaip pašarą.