Tr. Lie 24th, 2024
christmas gifts
Photo by Leeloo Thefirst on Pexels.com

Artėja mūsų laukiamiausia metų pabaigos šventė – šv. Kalėdos, tačiau su tuo dažnam ateina ir didelis galvos skausmas, kurį galima pavadinti paprastai – dovanos Kalėdoms. Visi norime padovanoti originalią, brangiam žmogui pritaikytą dovaną. Tai patvirtina Renkudovana.lt apklausa, rodanti, kad šie du aspektai yra svarbiausi renkant dovaną. Pateikiama kelias gaire, į ką reiktų atsižvelgti svarstant apie dovanas:

Dovanos Kalėdoms – praktiškos dovanos AR „siurprizas“?

Kalėdinės dovanos (ir ne tik) dažnai skirstomos į dvi pagrindines kategorijas – praktiškumas/naudą teikiančias dovanas ir emociją ar netikėtumą sukeliančios dovanos. Trumpai apžvelkime:

1. Praktiškos dovanos:

Neoriginalios, gana nuobodžios ir akiai matytos dovanos

Keletas tokių dovanų pavyzdžių galėtų būti kojinės, svarstyklės, lygintuvas ar pan., ko galbūt pats Gavėjas prašė ar labai norėjo. Puikiai tinka žmonėms, kurie teikia prioritetą dovanų praktiškumui. Svarbu paminėti, kad tai nereiškia, kad ši kalėdinė dovana nesuteiks džiaugsmo. Priešingai, praktiškos dovanos yra puikus pasirinkimas, jei manote, kad Jūsų Brangusis/-ioji šių daiktų tikrai nori, apie tai kalbėjo.

– Įkvepiančios praktiškos dovanos

Atkreipkite dėmesį į dalykus, ką mėgsta Dovanos Gavėjas. Galbūt Jūsų vyras yra entuziastingas žvejys ir pasidomėjus būtų galima jam padovanoti išskirtinę meškerę, kuri būtų ne tik naudinga, praktiška dovana, bet ir sukelianti džiaugsmą bei nuostabą.  Tai puiki galimybė sujungti praktiškumą su emocija.

2. Emociją sukeliančios netikėtos dovanos Kalėdoms

–  Gražiai supakuotos, bet mažai naudingos dovanos.

Tai dovanos, kurios gražiai atrodo, kruopščiai supakuotos, galimai kažkiek naudingos, tačiau visai ne tai, ko Gavėjas norėjo ir tikėjosi. Gražus apipavidalinimas suteiks džiaugsmo ir netikėtumo jausmą. Taigi, jei dovanos nauda nėra svarbus aspektas Jūsų brangiam žmogui, gražus pateikimas su smulkmena viduje gali suteikti daug šypsenų.

–  Mažai praktiškos, bet gražios dovanos

Šiai dovanų kategorijai galima priskirti pigius, “kitčinius” juvelyrikos dirbinius, “molinukus” ir kt., t.y. daiktus kurie suteikia grožio, bet realiai mažai juos Gavėjas panaudos, jei apskritai panaudos. Tokios kalėdinės dovanos geros tuo atveju, kai tikrai žinote, kad Gavėjas mėgsta įvairius mielus, gražius, bet sunkiai praktikoje panaudojamus daiktus.

Kalėdinės dovanos pagal naujausias dovanų tendencijas

Kitas svarbus aspektas, kurio nereikėtų ignoruoti renkant dovanas yra dovanų tendencijos, apie kurias rašėme anksčiau: tvarumas, dovanų prasmingumas, sveikatingumą skatinančios dovanos – tai keletas „trendų“, kurie šiuo metu populiarūs ar ypač populiarėjantys renkant dovanas. Štai suasmenintų dovanų rinka klesti – 85 % dovanų pirkėjų teigia, kad personalizavimas yra vienas didžiausių veiksnių, lemiančių tobulą dovaną. 2020 m. suasmenintų dovanų rinka buvo įvertinta 23,32 mlrd. svarų sterlingų.

                    

Dovanos Kalėdoms reikalauja laiko ir pastangų – susitaikykite arba imkitės priemonių

Skaičiuojama, kad Lietuvoje veikia ar bent teoriškai veikia virš 7000 el. parduotuvių. Dalis jų yra praktiškai neveikiančios, kitos siūlo nekokybiškus produktus ar vargsta su pristatymu, nes prekes veža tiesiogiai iš užsienio šalių. Yra, žinoma, tvarkingų bei veikiančių el.parduotuvių, bet dažnai jų pasiūla tokia didžiulė, kad vien pradėdami ieškoti pasimetame reklamų ir panašių produktų gausoje. O dalies el.parduotuvių, gaila, tačiau taip ir nepavyksta surasti, jos pasimeta paieškoje, nes yra užgožiamos didelių rinkos žaidėjų. Tad, vien peržvelgti surastas dominančias el. parduotuves ir jų asortimentą užima begalę laiko. Tai darome mes, Renkudovana.lt, ir galime patvirtinti, kad tai tikrai varginantis darbas 😊

Visgi, net jei peržvelgtumėte visas Jums įdomias el.parduotuves ir dovanų siūlytojus, tai toli gražu nereiškia, kad turėsite minčių, ką dovanoti Kalėdų proga – kartais tiesiog pristingame kūrybiškumo, sumanumo sugalvoti, kas konkretų žmogų galėtų nudžiuginti. O turbūt visi norime, kad kalėdinės dovanos suteiktų kuo daugiau nuoširdaus džiugesio.

Tikimės, jog Jums taip pat padės mūsų paruoštas klausimynas – Ką padovanoti – 11 klausimų dovanų idėjoms

Na, o jei norėtumėte pagalbos iš tų, kurie nuolat žvelgia į tiekėjus, juos atrenka, rūšiuoja, ir kuria individualias dovanų idėjas, užsakykite dovanos idėją pas mus ir mes pasistengsime sukurti idėją, kuri sukurs tą TIKRĄ šypseną 😊.

Sėkmingo ir ramaus pasiruošimo Šventėms!